Sponzorujeme

Již od roku 2014 je naše firma hrdým sponzorem nadějného třináctiletého plavce Městského plaveckého klubu v Ústí nad Labem Vojtěcha Šedy. S plavání začal již ve svých čtyřech letech a své první úspěchy zaznamenal na prvních krajských přeborech žactva v květnu roku 2010 v Rumburku, kde obsadil krásné druhé místo. Dnes ještě nedokážeme říct, zda to byl právě tento prvotní impuls, který ho katapultoval ke každodenní dřině a mnoha hodinám strávených v bazénu. Do trénování se však obul vší silou a pod vedením svého trenéra Romana Eckerta trénuje 6x týdně, ráno před vyučováním a odpoledne. Snad i díky tomu ve svých třinácti letech dosahuje kvalitních sportovních výkonů.

Na zimním mistrovství ČR, které se konalo v Trutnově zazářil hned ve třech individuálních disciplínách ziskem mistrovského titulu, ke kterému přidal i titul ve štafetovém závodě. Získal ještě dvě druhá místa a jedno třetí. Na loňském mistrovství ČR, které se konalo v termínu

5. – 6. 6. 2015 na dlouhém 50 m bazénu v Brně, vyplaval Vojta tři tituly mistra ČR, dvě druhá místa a jedno třetí místo v individuálních závodech, ke kterým přidal ve strhujícím boji zisk zlaté medaile ve štafetách na 4x 50 m polohově. Tímto úspěchem se kvalifikoval do výběru ústeckého kraje na VII. Letní olympijské hry dětí a mládeže do Plzně. Na těchto hrách zaznamenal skvělý úspěch a stal se druhým neúspěšnějším závodníkem celých her a nejúspěšnějším sportovcem za ústecký kraj. Získal pět zlatých medailí a tři stříbrné olympijské medaile. V roce 2016 se účastnil Mistrovství České republiky staršího žactva v plavání, na kterém získal 2. místo na 100 metrů znak a 200 metrů polohový závod. V distanci 50 metrů volným způsobem získal bronzovou příčku.

Vojtovými nejoblíbenějšími plaveckými styly jsou znak a polohový závod. Nyní velmi intenzivně trénuje v novém závodním bazénu v hale v Ústí nad Labem a jeho snem jsou příští olympijské hry. Vojtovi přejeme hodně štěstí a věříme, že se mu jeho sen splní, jelikož je velice nadaným sportovcem.

 

V roce 2016 začala naše firma sponzorovat Skautské středisko Milana Genserka Brno. Toto středisko působí na brněnském sídlišti Lesná a v jeho okolí. Členská základna je současnosti 155 členů a sdružuje celkem 6 oddílů: Mladší hochy, mladší dívky, starší hochy, starší dívky, starší členy oddílů a dospělé.

Skautské středisko Milana Genserka organizačně spadá pod Junák – český skaut, z.s., který je největší českou organizací zabývající se neformální výchovou mládeže (čítá asi 50 000 členů).

Společně s rodiči a školou se snaží kladně působit na dítě a formovat jeho výchovu. Nabízí zajímavou náplň volného času pro mládež od šesti let, přitažlivou formou učí děti sociálním dovednostem pomocí her a volnočasových aktivit.

Junák nabízí ucelený výchovný systém – od nejmladší kategorie až po vedoucí, kteří se podílejí na činnosti a vedení oddílu.

Svými aktivitami v rámci vzdělávání dětí a mládeže působí nejen aktivizačně směrem k této cílové skupině, ale zaměřuje se i atraktivní formou na primární prevenci sociálně patologických jevů u členů hnutí.