Mezipatra, plošiny

Mezipatrový systém skladování je vhodný, pokud potřebujete velký prostor pro vychystávání zboží, skladovat objemný materiál a maximální flexibilní využití objemu skladové haly.

Ocelové skladové plošiny (mezaniny) jsou vyrobeny buď z profilů válcovaných za studena, nebo za tepla (typy HEA, IPE apod.), přičemž u obou variant garantujeme 100 % kvalitu. Obě varianty se liší především svojí hmotností, rozpětím stojin a požární odolností.

Tento systém lze kombinovat s celou řadou příslušenství, jako jsou schodiště, zábradlí a bezpečnostní brány a je zde široká škála možných délek polí se zatížením 350 – 1 000 kg/m2.

Podlaha systému je montována ze dvou typů – dřevěné, nebo rošty:

  • Dřevotříska 38 mm s vysokou hustotou – vrchní strana přírodní, spodní s bílým melaminem
  • Dřevotříska 38 mm s vysokou hustotou – vrchní strana s protiskluzovou vrstvou, spodní s bílým melaminem
  • Jako alternativa dřevotřísky je k dispozici rošt s variabilní velikostí (30x30, 30x40 a 30x60) spolu s příslušnou výškou panelu. Tloušťka roštu je určována požadovanými podmínkami na zatížení.

V mezipatře mohou být profily připojeny na rámy standartních paletových regálů pomocí speciálních konektorů. Schody mohou být integrovány do regálů v přidané podlahové konstrukci nebo vně mezipatra. K dispozici jsou možné různé typy schodišť, především s různou velikostí schodů a sklonem schodiště.

Zábradlí je standardně kovové s minimální výškou 1 100 mm a ručními, kolenními a chodidlovými ochranami.

Kovové regály nebo ocelové plošiny lze později rozšířit či například napojit skladové plošiny na jiné kovové regály a změna je často jen otázkou několika málo úprav.