Konzolové regály

Konzolový regálový systém je určen pro ukládání dlouhých předmětů z kovů, dřeva, umělých hmot v libovolných délkách, ale i palet atypických tvarů. Má tedy poměrně specifické využití a rozhodně se nehodí do všech skladů.

Pro představu uvádíme materiály, které jsou tímto způsobem skladovány nejčastěji:

  • tyčové materiály – trubky, latě, válcované profily…
  • deskové materiály – dřevotřískové desky, lamina, plechy…
  • atypické palety s atypickým zbožím – chladící vitríny, pulty…

Při použití polic mohou být účelně uloženy i tak neskladné předměty, je jsou nábytek, nebo rozměrné náhradní díly či stavební materiál.

Konzolové regály jsou vyrobeny z válcovaných ocelových profilů. Uchycení konzolí ke stojinám je provedeno buď šroubovým spojem, nebo speciálním hákovým úchytem. Je možné je vyrobit a dodat jako stacionární, nebo mobilní regály.

Výroba podléhá nejpřísnějším evropským předpisům s ohledem na bezpečnost, odolnost a kvalitu. Standartní vysoce kvalitní povrchová úprava je provedena ekologickým nástřikem práškové epoxidové barvy. Pro použití na venkovní ploše doporučujeme povrchovou úpravu provedenou žárovým nástřikem zinku. Konzole mohou být doplněny stříškou nebo bočními stěnami.

Podle konstrukce regálů a typu materiálu mohou být konzolové regály obsluhovány ručně nebo vysokozdvižným vozíkem.

Co se týče nosnosti regálů, záleží jen na Vašich požadavcích. Pro jakékoliv zatížení od 50 – 2 500 kg na konzoli nabízíme speciální řešení.